Знайомство з професією "Писанкарка"
Професія « Писанкарка»
Великдень — перехідне і стародавнє свято, яке з'явилося в Україні ще в першому тисячолітті. Святкується навесні. Головні атрибути Великодня: писанки і крашанки, паска, масло, ковбаса, хрін, сіль, великодній кролик. До Великодня готуються заздалегідь. Розписують яйця, печуть паски. Крашанки, дряпанки, крапанки, писанки — всі основні види розписаних яєць. А ще цього дня був день народження у учениці нашого класу Гулаги Ганни. Тому на напередодні цього великого свята, завдяки підтримці мами та бабусі Гулаги Ганни, до учнів 6 класу Бучанського НВК № 2 завітала майстриня Луценко Катерина Миколаївна, яка розказала дітям цікаві факти про професію писанкарка. А згодом провела майстер-клас «Пасхальна розпис воском». Вона розповіла, що розписування писанок воском — цікаве творче заняття, яке розвиває пам'ять, увагу, фантазію, моторику рук. Це дуже прекрасне та просте ремесло. Катерина Миколаївна зупинилася на покроковій детальній інструкції цього процесу і розпочалася робота. Діти діяли згідно інструкції, а саме:
1. Підготували яйця.
2. Розвели барвники в гарячій воді.
3. Акуратно нанесли контури малюнка на яйця простим олівцем.
4. У писачок поклали парафін і потримали над свічкою, щоб дати парафіну розплавитися. Першу краплю зняли на папірець. А потім нанесли розплавлений парафін на ті контури, які намалювали.
5. Потім занурили яйця в столовий 9% оцет на 7-10 секунд та протерли сухими серветками.
6. Згодом занурили яйця в фарбу на 30-40 секунд.
7. Витягнули яйця з фарби та серветками дуже добре їх висушили.
8. Наостанок змили парафін, тримаючи яйце над свічкою і витираючи серветкою.
Якщо хочеться, щоб яйце було різнобарвне, то необхідно залити розплавленим парафіном ті місця де залишається перша фарба, а потім яйце занурювати в іншу фарбу.
Джури завзято працювали та отримали нові знання, досвід, а також невеличкий подарунок, зроблений своїми руками та гарний настрій перед святами.
Учні 6 класу висловлюють подяку Катерині Миколаївні Луценко за позитивний досвід, мамі та бабусі Гулаги Ганни - за організацію цього свята-професії, яке закінчилося солодкими призами.